U11 LL - Yellow (Shallow Lake Minor Hockey)

Standings

Available Standings Previews

  • For This Team (2)
  • Other Related (8)
TeamPts
6
6
5
3
2
View Full Standings

Other League Games

  • Recent (33)
    -- Sun, Mar 03 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    6:30PM
    Kincardine Kinucks 1
    1-3
    Saugeen Shores Storm 3
    [L11SN15] Southampton Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    5:00PM
    South Bruce Blades
    0-3
    Blyth-Brussels Crusaders
    [L11WS4] Blyth & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Elite Round Robin
    3:30PM
    Howick Hornets Gold
    2-4
    Zurich Thunder
    [L11E11] Zurich Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    3:30PM
    Saugeen Shores Storm 4
    6-2
    Shallow Lake Lakers Black
    [L11SN25] Shallow Lake & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    2:30PM
    Walkerton Capitals 1
    0-1
    Shallow Lake Lakers Yellow
    [L11MN16] Shallow Lake & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    2:00PM
    Kincardine Kinucks 2
    2-2
    Walkerton Capitals 2
    [L11WN19] Walkerton Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    1:30PM
    Minto Mad Dogs
    1-3
    Mid-Huron Huskies 2
    [L11SS17] Hensall & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    1:20PM
    Wingham Ironmen Yellow
    4-2
    Listowel Cyclones 1
    [L11MS4] Steve Kerr Memorial Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    1:15PM
    Saugeen Valley Steelheads 1
    2-9
    Drayton Defenders
    [L11SS1] PMD Arena
    -- Sat, Mar 02 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    6:00PM
    Saugeen Shores Storm 4
    2-1
    Kincardine Kinucks 1
    [L11SN6] Tiverton Sports Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    2:30PM
    Listowel Cyclones 1
    3-4
    Wingham Ironmen Yellow
    [L11MS17] North Huron Wescast Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    2:00PM
    Saugeen Valley Steelheads 1
    2-6
    Huron-Bruce Blizzard White
    [L11SS9] Ripley Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    1:30PM
    AEMHA Ice Dogs A
    3-2
    Saugeen Shores Storm 2
    [L11MN12] Southampton Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    1:00PM
    Walkerton Capitals 2
    3-1
    Bruce Peninsula Predators Red
    [L11WN8] Lions Head Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    1:00PM
    Shallow Lake Lakers Black
    2-1
    Saugeen Shores Storm 1
    [L11SN11] Saugeen Shores Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    12:30PM
    Huron-Bruce Blizzard Grey
    4-0
    Shallow Lake Lakers Yellow
    [L11MN14] Shallow Lake & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Elite Round Robin
    11:45AM
    Howick Hornets Green
    1-3
    Arthur Vipers
    [L11E2] Arthur Area Recreation Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    11:00AM
    Saugeen Shores Storm 3
    4-2
    Owen Sound Jr. Attack Red
    [L11SN10] Julie McArthur Regional Recreation Centre (2 - East)
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    10:30AM
    Saugeen Valley Steelheads 2
    1-2
    Mid-Huron Huskies 1
    [L11SS16] Hensall & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    10:00AM
    Wingham Ironmen Blue
    4-0
    Mt. Forest Rams
    [L11MS10] Mount Forest Sports Complex
    -- Fri, Mar 01 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    6:00PM
    AEMHA Ice Dogs B
    0-3
    Owen Sound Jr. Attack Red
    [L11SN8] Bayshore Community Centre
    -- Thu, Feb 29 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    7:00PM
    Bruce Peninsula Predators Black
    3-1
    Bruce Peninsula Predators Red
    [L11WN5] Wiarton Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    6:15PM
    Wingham Ironmen Yellow
    2-0
    Wingham Ironmen Blue
    [L11MS16] North Huron Wescast Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    6:00PM
    Goderich Sailors Black
    6-2
    Minto Mad Dogs
    [L11SS24] Palmerston Arena
    -- Wed, Feb 28 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    7:00PM
    Central Perth Predators
    3-4
    Mitchell Meteors
    [L11WS14] Mitchell Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    6:00PM
    Saugeen Valley Steelheads 2
    1-2
    Saugeen Valley Steelheads 3
    [L11SS36] Durham & District Community Centre
    -- Tue, Feb 27 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    7:30PM
    Saugeen Shores Storm 2
    6-5
    Huron-Bruce Blizzard Grey
    [L11MN6] Ripley Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    7:00PM
    Saugeen Shores Storm 3
    1-4
    TCDMHA Rebels
    [L11SN28] Keady Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    6:30PM
    Wingham Ironmen Yellow
    2-4
    Listowel Cyclones 2
    [L11MS8] Steve Kerr Memorial Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    6:00PM
    Blyth-Brussels Crusaders
    1-5
    Goderich Sailors White
    [L11WS12] Maitland Recreation Centre
    -- Mon, Feb 26 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    8:00PM
    Mt. Forest Rams
    2-8
    Wingham Ironmen Yellow
    [L11MS19] North Huron Wescast Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    6:30PM
    Shallow Lake Lakers Yellow
    1-4
    Walkerton Capitals 1
    [L11MN20] Walkerton Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    6:30PM
    Minto Mad Dogs
    0-4
    Saugeen Valley Steelheads 2
    [L11SS32] Normanby Arena Complex
  • Today (3)
    -- Mon, Mar 04 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    6:00PM
    Mid-Huron Huskies 2
    4-7
    Mid-Huron Huskies 1
    [L11SS14] Hensall & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    7:15PM
    Owen Sound Jr. Attack Gold
    @
    Kincardine Kinucks 2
    [L11WN10] Tiverton Sports Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    8:00PM
    Huron-Bruce Blizzard White
    @
    Goderich Sailors Black
    [L11SS5] Maitland Recreation Centre
  • Upcoming (35)
    -- Tue, Mar 05 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    5:30PM
    Listowel Cyclones 1
    @
    Mt. Forest Rams
    [L11MS12] Mount Forest Sports Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    6:00PM
    Central Perth Predators
    @
    Goderich Sailors White
    [L11WS11] Maitland Recreation Centre
    -- Wed, Mar 06 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    5:30PM
    Owen Sound Jr. Attack Red
    @
    Saugeen Shores Storm 4
    [L11SN20] Saugeen Shores Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    6:00PM
    Walkerton Capitals 1
    @
    Saugeen Shores Storm 2
    [L11MN9] Tara Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Elite Round Robin
    6:00PM
    Howick Hornets Green
    @
    Howick Hornets Gold
    [L11E5] Howick Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    6:15PM
    Drayton Defenders
    @
    Saugeen Valley Steelheads 3
    [L11SS33] Normanby Arena Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    6:15PM
    Listowel Cyclones 2
    @
    Listowel Cyclones 1
    [L11MS1] Steve Kerr Memorial Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    6:45PM
    Mitchell Meteors
    @
    South Bruce Blades
    [L11WS20] Teeswater Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    7:30PM
    Saugeen Valley Steelheads 2
    @
    Saugeen Valley Steelheads 1
    [L11SS26] Durham & District Community Centre
    -- Thu, Mar 07 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    5:30PM
    Goderich Sailors Black
    @
    Mid-Huron Huskies 2
    [L11SS18] Seaforth Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    6:15PM
    Wingham Ironmen Blue
    @
    Wingham Ironmen Yellow
    [L11MS20] North Huron Wescast Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    7:00PM
    Bruce Peninsula Predators Red
    @
    Bruce Peninsula Predators Black
    [L11WN1] Wiarton Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    7:15PM
    Saugeen Shores Storm 1
    @
    AEMHA Ice Dogs B
    [L11SN2] Tara Community Centre
    -- Fri, Mar 08 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    6:30PM
    Mitchell Meteors
    @
    Blyth-Brussels Crusaders
    [L11WS3] Brussels Morris Grey
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Elite Round Robin
    7:00PM
    Zurich Thunder
    @
    Howick Hornets Gold
    [L11E6] Howick Community Centre
    -- Sat, Mar 09 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    10:30AM
    Mitchell Meteors
    @
    Central Perth Predators
    [L11WS7] Perth East Recreation Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Elite Round Robin
    11:45AM
    Howick Hornets Gold
    @
    Arthur Vipers
    [L11E1] Arthur Area Recreation Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    12:00PM
    Mid-Huron Huskies 1
    @
    Minto Mad Dogs
    [L11SS23] Palmerston Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    12:30PM
    AEMHA Ice Dogs B
    @
    Saugeen Shores Storm 4
    [L11SN21] Southampton Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    1:00PM
    TCDMHA Rebels
    @
    Saugeen Shores Storm 1
    [L11SN14] Saugeen Shores Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    1:00PM
    Drayton Defenders
    @
    Huron-Bruce Blizzard White
    [L11SS12] Ripley Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    1:00PM
    Bruce Peninsula Predators Black
    @
    Owen Sound Jr. Attack Gold
    [L11WN13] Julie McArthur Regional Recreation Centre (1 - West)
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    1:30PM
    Shallow Lake Lakers Yellow
    @
    Saugeen Shores Storm 2
    [L11MN10] Southampton Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    1:45PM
    Kincardine Kinucks 1
    @
    Shallow Lake Lakers Black
    [L11SN22] Shallow Lake & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    3:45PM
    Listowel Cyclones 2
    @
    Wingham Ironmen Yellow
    [L11MS18] North Huron Wescast Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    4:30PM
    Blyth-Brussels Crusaders
    @
    South Bruce Blades
    [L11WS17] Mildmay Carrick Recreation Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    6:30PM
    Walkerton Capitals 2
    @
    Kincardine Kinucks 2
    [L11WN9] Tiverton Sports Complex
    -- Sun, Mar 10 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    12:00PM
    TCDMHA Rebels
    @
    Kincardine Kinucks 1
    [L11SN7] Davidson Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    1:15PM
    Goderich Sailors Black
    @
    Drayton Defenders
    [L11SS3] PMD Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    1:15PM
    Bruce Peninsula Predators Black
    @
    Kincardine Kinucks 2
    [L11WN12] Davidson Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    2:30PM
    Saugeen Shores Storm 2
    @
    Shallow Lake Lakers Yellow
    [L11MN15] Shallow Lake & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    2:45PM
    Bruce Peninsula Predators Red
    @
    Owen Sound Jr. Attack Gold
    [L11WN14] Bayshore Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    3:30PM
    Owen Sound Jr. Attack Red
    @
    Shallow Lake Lakers Black
    [L11SN24] Shallow Lake & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    4:30PM
    Saugeen Valley Steelheads 3
    @
    Mid-Huron Huskies 1
    [L11SS15] Central Huron Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    6:30PM
    Saugeen Shores Storm 1
    @
    Saugeen Shores Storm 3
    [L11SN16] Southampton Arena
Team Record
2023-2024
Upcoming Games
Mar
09
Sat
U11 LL - Yellow
1:30 PM
@ Saugeen Shores Storm 2L11MN10
Southampton Arena
Mar
10
Sun
U11 LL - Yellow
2:30 PM
vs Saugeen Shores Storm 2L11MN15
Shallow Lake Arena
Mar
13
Wed
U11 LL - Yellow
7:00 PM
@ Huron-Bruce Blizzard GreyL11MN7
Lucknow Arena
No events for Mon, Mar 04, 2024
No events for Tue, Mar 05, 2024
No events for Wed, Mar 06, 2024
No events for Thu, Mar 07, 2024
No events for Fri, Mar 08, 2024
Quick Links