Schedule & Results (Shallow Lake Minor Hockey)
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
×
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About Us
Executive & Staff
Contact Us
Registration
2023-2024 Age Reference Chart
Rowan's Law (To Be Completed Once)
Respect In Sport ** Parent Must **
Can my child play in Shallow Lake
OMHA Player Transfer Form for Residential Moves
Declaration of Right of Choice
Financial Assistance
Team Staff
2023-2024 Team Official Qualification Requirements
OMHA Dispute Resolution Process
OMHA Volunteer Declaration
Coaches
2024/25 Coaching Application
Gender Identity Course
Continuing Education Program (CEP) for Coaches
Respect in Sport Activity - Leader
Pro Smart Hockey Learning System
Trainer
Gender Identity Course
Injury Report
Managers
Scheduling Calendar
Respect in Sport Activity - Leader
Gender Identity Course
Code Of Conduct
Offer of Affiliation
Medical Information Sheet
Team Website Manual
Ice Schedules
Available Ice
Schedule & Results
Organization Calendar
Ex Game/Tournament Request
Laker Garb
2023/24 Year End Award Nomination
2024 AGM Nominations
Hockey Links
Sponsors
Wall Of Fame
Home
Schedule & Results
Sitemap
Schedule & Results
Filter
Game Status
All Scheduled Games
404 Games
All Scheduled Games
404 Games
Unreported Games
70 Games
×
Filter By Opponent
All Opponents
401 games
All Opponents
401 games
AEMHA Ice Dogs A MD
7 games
AEMHA Ice Dogs A
7 games
AEMHA Ice Dogs B
9 games
AEMHA Ice Dogs
6 games
Alliston TNT
1 game
Arran-Elderslie
6 games
Arthur Vipers
2 games
Blyth-Brussels Crusaders
9 games
Bruce Peninsula Predators Black
7 games
Bruce Peninsula Predators MD
3 games
Bruce Peninsula Predators Red
9 games
Bruce Peninsula Predators
12 games
Bruce Peninsula
13 games
Central Perth Predators
6 games
Drayton Defenders D#1
1 game
Drayton Defenders D#2
1 game
Drayton Defenders MD
3 games
Drayton Defenders
1 game
Goderich Sailors
9 games
Hanover
1 game
Huron-Bruce Blizzard Grey
7 games
Huron-Bruce Blizzard MD
2 games
Huron-Bruce Blizzard White
2 games
Huron-Bruce Blizzard
7 games
Kincardine Kinucks 1
10 games
Kincardine Kinucks 2
2 games
Kincardine Kinucks D
1 game
Kincardine Kinucks MicroAge
1 game
Kincardine Kinucks Royal Lepage
3 games
Kincardine Kinucks Scotia Bank 2
2 games
Kincardine Kinucks Superheat
2 games
Kincardine Kinucks
4 games
Kincardine
8 games
Lefroy Icebreakers 2
1 game
Listowel Cyclones
4 games
Lucan Irish
1 game
Mid-Huron Huskies 2
1 game
Mid-Huron Huskies D
3 games
Mid-Huron Huskies
9 games
Minto Mad Dogs
6 games
Mitchell Meteors D
3 games
Mitchell Meteors
2 games
Mt. Forest Rams MD
3 games
Mt. Forest Rams
5 games
Norwich Knighthawks
1 game
Owen Sound Gold
1 game
Owen Sound Jr. Attack Gold
13 games
Owen Sound Jr. Attack MD
4 games
Owen Sound Jr. Attack Red
16 games
Owen Sound Jr. Attack White
2 games
Owen Sound Jr. Attack
4 games
Owen Sound
13 games
Ripley
1 game
Saugeen Shores Storm 1
13 games
Saugeen Shores Storm 2
16 games
Saugeen Shores Storm 3
5 games
Saugeen Shores Storm 4
1 game
Saugeen Shores Storm D
7 games
Saugeen Shores Storm
5 games
Saugeen Shores
1 game
Saugeen Valley Steelheads 1
5 games
Saugeen Valley Steelheads D
3 games
Saugeen Valley Steelheads
14 games
Saugeen Valley
5 games
SMHA Saints
1 game
South Bruce Blades
10 games
South Huron Sabres - Black
1 game
Stoney Creek Warriors
1 game
Sturgeon Lake Thunder
1 game
Tavistock Titans
1 game
Tavistock
1 game
TCDMHA LL
1 game
TCDMHA Rebels
21 games
TCDMHA
5 games
Walkerton Capitals 1
5 games
Walkerton Capitals 2
1 game
Walkerton Capitals D
1 game
Walkerton Capitals
11 games
Wasaga Beach Stars
1 game
Wingham Ironmen MD
2 games
Wingham Ironmen
5 games
×
Filter By Venue
All Venues
404 games
All Venues
404 games
Home Venues
Bayshore Community Centre
11 games
JMRRC-East 2
4 games
North Huron Wescast Community Complex
2 games
Nottawasga Inn & Resort
1 game
Seaforth & District Community Centre
3 games
Shallow Lake Arena
197 games
Stroud Arena
1 game
Wasaga Stars Arena
3 games
Away Venues
Arthur
1 game
Ayton Arena
1 game
Blyth
1 game
Brussels
2 games
Central Huron CC
2 games
Chesley Arena
4 games
Chesley
7 games
Davidson Centre
9 games
Durham CC
2 games
Elma-Logan Arena
1 game
Goderich MRC
6 games
Hanover P&H Centre
6 games
Harriston CC
2 games
Hensall Arena
3 games
JMRRC (1 - West)
9 games
JMRRC (2 - East)
3 games
JMRRC-West 1
3 games
Keady Arena
10 games
Lions Head Arena
2 games
Lions Head
9 games
Lucknow Arena
6 games
Markdale
1 game
Mildmay Carrick Recr
3 games
Mitchell Arena
3 games
Morgan Russell Arena and Community Centre
1 game
Mount Forest Sports
2 games
Normanby Arena
6 games
Paisley Arena
3 games
Palmerston Arena
3 games
PERC
2 games
PMD Arena
3 games
Ripley Huron Community Centre
2 games
Ripley
3 games
Seaforth Arena
1 game
Southampton Arena
16 games
Steve Kerr Complex
1 game
Tara CC
4 games
Teeswater Arena
3 games
The Plex
9 games
Tiverton Arena
8 games
Walkerton
5 games
Wiarton Arena & Community Centre
11 games
Wingham
3 games
×
View Cancellations
×
2023-2024
Current Season
2023-2024
Other Seasons
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013
2011-2012
2010-2011
×
Sep 2023
2 games
Oct 2023
2 tournaments
44 games
Nov 2023
9 tournaments
68 games
Dec 2023
10 tournaments
61 games
Jan 2024
7 tournaments
74 games
Feb 2024
10 tournaments
81 games
Mar 2024
12 tournaments
74 games
March 2024
More Details
Mar 01-Mar 03
Tournament
U18 LL
Lefroy Year End Tournament
Lefroy
Game Details
Fri 01
2:30 PM
Home Tournament Game
U18 LL
vs SMHA Saints
17
Nottawasga Inn & Resort
3-1
L
Game Details
Venue Info
Fri 01
7:00 PM
Home Playoff Game
U18 REP
vs Listowel Cyclones
R18GRR23
Shallow Lake Arena
6-5
L
More Details
Mar 02-Mar 02
Tournament
U7 - Black
U7 Ice Dogs Jamboree
Chesley
More Details
Mar 02-Mar 02
Tournament
U7 - Yellow
U7 Ice Dogs Jamboree
Chesley
Game Details
Venue Info
Sat 02
9:00 AM
Home Exhibition
U8 - Black
vs Owen Sound
Shallow Lake Arena
Game Details
Venue Info
Sat 02
9:00 AM
Home Exhibition
U8 - Yellow
vs Owen Sound
Shallow Lake Arena
Game Details
Venue Info
Sat 02
11:00 AM
Home Playoff Game
U11 REP
vs Mt. Forest Rams
R11GB19
Shallow Lake Arena
5-3
L
Game Details
Sat 02
12:00 PM
Away Tournament Game
U18 LL
@ Sturgeon Lake Thunder
91
Morgan Russell Arena and Community Centre
3-2
W
Game Details
Venue Info
Sat 02
12:30 PM
Home Playoff Game
U11 LL - Yellow
vs Huron-Bruce Blizzard Grey
L11MN14
Shallow Lake Arena
4-0
L
Game Details
Venue Info
Sat 02
1:00 PM
Away Playoff Game
U11 LL - Black
@ Saugeen Shores Storm 1
L11SN11
The Plex
2-1
W
Game Details
Venue Info
Sat 02
2:30 PM
Away Playoff Game
U13 LL - Yellow
@ Saugeen Shores Storm 2
L13SN16
Southampton Arena
5-2
W
Game Details
Venue Info
Sat 02
6:30 PM
Home Playoff Game
U21 REP
vs South Bruce Blades
R21A9
Shallow Lake Arena
2-1
L
Game Details
Venue Info
Sat 02
7:15 PM
Away Playoff Game
U13 LL - Black
@ Kincardine Kinucks MicroAge
L13MN8
Tiverton Arena
4-4
Game Details
Sat 02
10:00 PM
Home Tournament Game
U18 LL
vs Lefroy Icebreakers 2
101
Stroud Arena
2-4
W
Game Details
Venue Info
Sun 03
1:30 PM
Home Game
U9 MD
vs AEMHA Ice Dogs A MD
ESMD9F8
Shallow Lake Arena
3-8
W
Game Details
Venue Info
Sun 03
2:30 PM
Home Playoff Game
U11 LL - Yellow
vs Walkerton Capitals 1
L11MN16
Shallow Lake Arena
0-1
W
Game Details
Venue Info
Sun 03
3:30 PM
Home Playoff Game
U11 LL - Black
vs Saugeen Shores Storm 4
L11SN25
Shallow Lake Arena
6-2
L
Game Details
Venue Info
Sun 03
4:30 PM
Home Playoff Game
U13 REP
vs Saugeen Valley Steelheads
R13CRR21
Shallow Lake Arena
3-2
L
Game Details
Venue Info
Sun 03
5:30 PM
Away Playoff Game
U11 REP
@ Goderich Sailors
R11GB4
Goderich MRC
2-4
L
Game Details
Venue Info
Sun 03
6:00 PM
Home Playoff Game
U15 LL
vs AEMHA Ice Dogs A
L15MN20
Shallow Lake Arena
6-7
W
Game Details
Venue Info
Sun 03
7:00 PM
Away Playoff Game
U15 REP
@ Goderich Sailors
R15GRR5
Goderich MRC
3-5
L
Game Details
Venue Info
Mon 04
6:00 PM
Home Playoff Game
U13 LL - Yellow
vs Saugeen Shores Storm 2
L13SN20
Shallow Lake Arena
3-2
L
Game Details
Venue Info
Mon 04
7:00 PM
Away Playoff Game
U11 REP
@ Huron-Bruce Blizzard
R11GB8
Ripley
4-2
W
Game Details
Venue Info
Mon 04
7:00 PM
Home Playoff Game
U13 LL - Black
vs Walkerton Capitals 2
L13MN15
Shallow Lake Arena
10-9
L
Game Details
Venue Info
Mon 04
9:00 PM
Away Playoff Game
U18 LL
@ Saugeen Shores Storm 1
L18WN16
Southampton Arena
4-5
L
Game Details
Venue Info
Tue 05
7:30 PM
Away Playoff Game
U15 REP
@ Minto Mad Dogs
R15GRR9
Palmerston Arena
5-0
W
Game Details
Venue Info
Tue 05
7:30 PM
Away Playoff Game
U18 REP
@ Bruce Peninsula Predators
R18GRR8
Wiarton Arena & Community Centre
0-4
L
Game Details
Venue Info
Tue 05
7:45 PM
Away Playoff Game
U13 REP
@ Saugeen Shores Storm
R13CRR15
Southampton Arena
4-3
W
Game Details
Venue Info
Wed 06
7:00 PM
Away Playoff Game
U15 LL
@ AEMHA Ice Dogs B
L15MN5
Paisley Arena
8-3
W
Game Details
Venue Info
Thu 07
4:30 PM
Away Playoff Game
U11 REP
@ Saugeen Shores Storm D
R11GB16
Southampton Arena
4-3
W
Game Details
Venue Info
Thu 07
9:00 PM
Home Playoff Game
U18 LL
vs Bruce Peninsula Predators
L18WN17
Shallow Lake Arena
3-7
W
Game Details
Venue Info
Fri 08
6:00 PM
Away Game
U9 LL
@ Mt. Forest Rams
ES9Z3
Harriston CC
1-10
L
Game Details
Venue Info
Fri 08
6:00 PM
Home Playoff Game
U11 REP
vs Saugeen Shores Storm D
R11GB20
Shallow Lake Arena
2-7
W
Game Details
Venue Info
Fri 08
7:00 PM
Home Playoff Game
U18 REP
vs Walkerton Capitals
R18GRR24
Shallow Lake Arena
7-4
L
Game Details
Venue Info
Sat 09
10:00 AM
Away Game
U9 MD
@ Wingham Ironmen MD
ESMD9F12
Wingham
2-3
L
Game Details
Venue Info
Sat 09
12:15 PM
Home Playoff Game
U18 LL
vs Kincardine Kinucks 1
L18WN18
Shallow Lake Arena
1-0
L
Game Details
Venue Info
Sat 09
1:30 PM
Away Playoff Game
U11 LL - Yellow
@ Saugeen Shores Storm 2
L11MN10
Southampton Arena
2-1
W
Game Details
Venue Info
Sat 09
1:45 PM
Home Playoff Game
U11 LL - Black
vs Kincardine Kinucks 1
L11SN22
Shallow Lake Arena
1-2
W
Game Details
Venue Info
Sat 09
2:15 PM
Away Playoff Game
U15 LL
@ Owen Sound Jr. Attack Red
L15MN10
Bayshore Community Centre
7-1
W
Game Details
Venue Info
Sat 09
2:30 PM
Away Playoff Game
U13 REP
@ Walkerton Capitals
R13CRR23
Walkerton
1-6
L
Game Details
Venue Info
Sat 09
3:45 PM
Away Playoff Game
U13 LL - Yellow
@ Owen Sound Jr. Attack Gold
L13SN9
Bayshore Community Centre
3-10
L
Game Details
Venue Info
Sat 09
4:15 PM
Home Playoff Game
U13 LL - Black
vs Owen Sound Jr. Attack Red
L13MN13
Shallow Lake Arena
6-4
L
Game Details
Venue Info
Sat 09
5:30 PM
Home Game
U9 LL
vs Owen Sound Jr. Attack Red
ES9Z10
Shallow Lake Arena
Game Details
Venue Info
Sat 09
6:30 PM
Home Playoff Game
U21 REP
vs Saugeen Valley Steelheads
R21A8
Shallow Lake Arena
1-6
W
Game Details
Venue Info
Sun 10
8:00 AM
Home Game
U9 LL
vs Mt. Forest Rams
ES9Z11
Shallow Lake Arena
11-2
L
Game Details
Venue Info
Sun 10
10:45 AM
Away Playoff Game
U13 LL - Yellow
@ Kincardine Kinucks Superheat
L13SN8
Davidson Centre
3-4
L
Game Details
Venue Info
Sun 10
11:30 AM
Away Playoff Game
U18 LL
@ Owen Sound Jr. Attack
L18WN9
Bayshore Community Centre
3-1
W
Game Details
Venue Info
Sun 10
12:30 PM
Away Playoff Game
U21 REP
@ South Bruce Blades
R21A12
Teeswater Arena
3-1
W
Game Details
Venue Info
Sun 10
2:30 PM
Away Playoff Game
U11 REP
@ Mt. Forest Rams
R11GB9
Mount Forest Sports
1-5
L
Game Details
Venue Info
Sun 10
2:30 PM
Home Playoff Game
U11 LL - Yellow
vs Saugeen Shores Storm 2
L11MN15
Shallow Lake Arena
4-3
L
Game Details
Venue Info
Sun 10
3:15 PM
Away Playoff Game
U13 REP
@ Kincardine Kinucks
R13CRR3
Tiverton Arena
1-5
L
Game Details
Venue Info
Sun 10
3:30 PM
Home Playoff Game
U11 LL - Black
vs Owen Sound Jr. Attack Red
L11SN24
Shallow Lake Arena
5-3
L
Game Details
Venue Info
Sun 10
4:30 PM
Home Playoff Game
U15 REP
vs Blyth-Brussels Crusaders
R15GRR13
Shallow Lake Arena
0-7
W
Game Details
Venue Info
Mon 11
6:00 PM
Home Playoff Game
U13 LL - Yellow
vs Owen Sound Jr. Attack Gold
L13SN19
Shallow Lake Arena
7-2
L
Game Details
Venue Info
Mon 11
7:00 PM
Away Playoff Game
U11 LL - Black
@ AEMHA Ice Dogs B
L11SN4
Chesley
3-2
W
Game Details
Venue Info
Wed 13
7:00 PM
Away Playoff Game
U11 LL - Yellow
@ Huron-Bruce Blizzard Grey
L11MN7
Lucknow Arena
4-3
W
Game Details
Venue Info
Thu 14
5:15 PM
Away Game
U9 LL
@ Owen Sound Jr. Attack Red
ES9Z6
JMRRC (2 - East)
6-4
W
Game Details
Venue Info
Thu 14
7:30 PM
Home Playoff Game
U15 REP
vs Goderich Sailors
R15GF2
Shallow Lake Arena
1-4
W
Game Details
Venue Info
Thu 14
9:00 PM
Home Playoff Game
U18 LL
vs Saugeen Shores Storm 1
L18WN20
Shallow Lake Arena
2-4
W
More Details
Mar 15-Mar 17
Tournament
U11 LL - Yellow
Barb Downey Memorial
Owen Sound
More Details
Mar 15-Mar 17
Tournament
U13 LL - Yellow
Barb Downey Memorial
Owen Sound
More Details
Mar 15-Mar 17
Tournament
U18 LL
Barb Downey Memorial Tournament
Owen Sound
More Details
Mar 15-Mar 16
Tournament
U9 LL
Barb Downey Memorial
Owen Sound
More Details
Mar 15-Mar 17
Tournament
U9 MD
Barb Downey Memorial
Owen Sound
More Details
Mar 15-Mar 17
Tournament
U13 LL - Black
Bradford Blue & Gold Tournament
South Simcoe
Game Details
Venue Info
Fri 15
7:45 PM
Home Tournament Game
U18 LL
vs Lucan Irish
Bayshore Community Centre
4-0
L
Game Details
Venue Info
Sat 16
12:00 PM
Home Tournament Game
U18 LL
vs Norwich Knighthawks
JMRRC-East 2
4-3
L
Game Details
Venue Info
Sat 16
12:30 PM
Away Playoff Game
U11 LL - Black
@ Saugeen Shores Storm 3
L11SN18
Southampton Arena
1-5
L
Game Details
Venue Info
Sat 16
4:30 PM
Away Playoff Game
U21 REP
@ Mid-Huron Huskies
R21F1
Central Huron CC
4-3
W
Game Details
Venue Info
Sat 16
7:30 PM
Away Tournament Game
U18 LL
@ Saugeen Valley Steelheads
JMRRC-East 2
4-3
W
Game Details
Venue Info
Sun 17
1:30 PM
Home Exhibition
U8 - Black
vs Owen Sound
Shallow Lake Arena
Game Details
Venue Info
Sun 17
1:30 PM
Home Exhibition
U8 - Yellow
vs Owen Sound
Shallow Lake Arena
Game Details
Venue Info
Sun 17
4:30 PM
Home Playoff Game
U21 REP
vs Mid-Huron Huskies
R21F2
Shallow Lake Arena
3-7
W
Game Details
Venue Info
Sun 17
6:00 PM
Home Playoff Game
U15 LL
vs Saugeen Shores Storm 1
L15MN21
Shallow Lake Arena
3-4
W
Game Details
Venue Info
Sun 17
7:00 PM
Away Playoff Game
U15 REP
@ Goderich Sailors
R15GF1
Goderich MRC
6-4
W
Game Details
Venue Info
Mon 18
6:00 PM
Home Playoff Game
U13 LL - Yellow
vs Kincardine Kinucks Superheat
L13SN18
Shallow Lake Arena
3-7
W
Game Details
Venue Info
Mon 18
6:30 PM
Away Game
U9 LL
@ Saugeen Valley Steelheads 1
ES9Z9
Normanby Arena
1-3
L
Game Details
Venue Info
Mon 18
7:00 PM
Away Game
U9 MD
@ Huron-Bruce Blizzard MD
ESMD9F5
Lucknow Arena
1-2
L
Game Details
Venue Info
Tue 19
6:00 PM
Away Game
U9 MD
@ AEMHA Ice Dogs A MD
ESMD9F2
Tara CC
Game Details
Venue Info
Sat 23
10:00 AM
Home Game
U9 MD
vs Huron-Bruce Blizzard MD
ESMD9F7
Shallow Lake Arena
Game Details
Venue Info
Sun 24
8:00 AM
Home Game
U9 LL
vs Saugeen Valley Steelheads 1
ES9Z12
Shallow Lake Arena
Game Details
Venue Info
Sun 24
1:30 PM
Home Game
U9 MD
vs Wingham Ironmen MD
ESMD9F9
Shallow Lake Arena
More Details
Mar 29-Mar 31
Tournament
U15 REP
OMHA Championships
Halton Hills
More Details
Mar 30-Mar 30
Tournament
U8 - Black
Mad Dogs March Jamboree
Palmerston
More Details
Mar 30-Mar 30
Tournament
U8 - Yellow
Mad Dogs March Jamboree
Palmerston