Shallow Lake Arena, Venues (Shallow Lake Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26
Bantam REP
8:00 AM-9:00 AM
Practice
PUBLIC SKATING
12:00 PM-1:00 PM
.
IP #1 & IP #2
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
Tyke #1 Black & Tyke #2 Yellow
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Novice REP
L (1-3)
3:00 PM
vs. AEMHA Ice Dogs
[NR-W-26]
Atom REP
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Atom LL #1
5:00 PM
vs. Atom LL #2
[LLA-NA-45]
Peewee LL #1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee REP
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam REP
L (2-3)
7:00 PM
vs. Walkerton Capitals
[WB-C-B05]
Novice REP
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee REP
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam LL
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam REP
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget REP
9:00 PM-10:30 PM
Game Time
Atom LL #1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee LL #2
W (4-3)
7:00 PM
vs. West Grey Warriors
[LLP-NA-60]
IP #1 & IP #2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Tyke #1 Black
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Tyke #1 Black
9:00 AM
vs. Hanover
[Approval 113611]
Novice LL
L (1-3)
10:00 AM
vs. Bruce Peninsula Northstars
[LLN-N-42]
Peewee LL #1
W (5-1)
11:00 AM
vs. Owen Sound Jr. Attack Red
[LLP-NA-46]
Peewee LL #2
W (6-2)
12:30 PM
vs. Walkerton Capitals
[LLP-NA-59]
Tyke #2 Yellow
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Peewee REP
W (4-3)
3:00 PM
vs. Hanover Falcons
[WP-C-N10]
Bantam LL
W (4-2)
4:30 PM
vs. Kincardine Kinucks 2 Presto
[LLB-N-083]
Midget LL
W (4-0)
6:00 PM
vs. South Bruce Blades
[LLM-N-46]
Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 310102
Bantam REP
8:00 AM-9:00 AM
Practice
PUBLIC SKATING
12:00 PM-1:00 PM
.
IP #1 & IP #2
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
Tyke #1 Black
T (1-1)
2:00 PM
vs. AEMHA Tyke #1
[Approval #110991]
Tyke #2 Yellow
T (1-1)
2:00 PM
vs. AEMHA Tyke #2
[Approval #110994]
Novice REP
L (2-5)
3:00 PM
vs. West Grey Warriors
[NR-W-29]
Atom REP
L (3-4)
4:00 PM
vs. TCDMHA Rebels
[O-AT-DD-PF1]
Atom LL #1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee LL #1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee REP
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam REP
7:00 PM-8:30 PM
Game Time
Midget REP
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice REP
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam LL
7:00 PM-8:00 PM
Practice
PUBLIC SKATING
1:00 PM-2:30 PM
.
Bantam LL
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Atom LL #1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee LL #2
7:00 PM-8:00 PM
Practice
IP #1 & IP #2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Tyke #1 Black & Tyke #2 Yellow
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Atom REP
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Peewee LL #1
L (3-6)
11:00 AM
vs. Walkerton Capitals
[LLP-NA-50]
Peewee LL #2
W (3-2)
12:30 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack Gold
[LLP-NA-58]
Atom LL #2
W (4-1)
2:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm 3
[LLA-NB-33]
Peewee REP
W (4-3)
3:00 PM
vs. AEMHA Ice Dogs
[O-P-DD-PD4]
Bantam LL
W (4-3)
4:30 PM
vs. Kincardine Kinucks 1 Bruce T
[LLB-N-084]
Midget LL
W (4-0)
6:00 PM
vs. West Grey Warriors
[LLM-N-53]
03040506070809
PUBLIC SKATING
12:00 PM-1:00 PM
.
IP #1 & IP #2
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
Tyke #1 Black & Tyke #2 Yellow
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Novice REP
W (10-0)
3:00 PM
vs. Bruce Peninsula Northstars
[NR-W-27]
Atom REP
4:00 PM-5:00 PM
Game Time
Novice LL
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom LL #2
W (10-2)
6:00 PM
vs. TCDMHA Rebels
[LLA-NB-39]
Peewee LL #1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee REP
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam REP
7:00 PM-8:30 PM
Game Time
Midget REP
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice REP
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee REP
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam REP
L (3-5)
7:30 PM
vs. TCDMHA Rebels
[O-BA-DD-PD3]
Midget REP
W (5-0)
9:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[O-M-DD-PC6]
Atom LL #1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget LL
6:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee LL #2
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom LL #1
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Tyke #2 Yellow
T (1-1)
9:00 AM
vs. Saugeen Shores Tyke Blue
[Approval 113685]
Novice LL
W (1-0)
10:00 AM
vs. Saugeen Shores Storm 1
[LLN-N-38]
Bantam REP
W (3-1)
12:30 PM
vs. TCDMHA Rebels
[O-BA-DD-PD5]
Tyke #1 Black
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Peewee REP
L (3-4)
3:00 PM
vs. Listowel Cyclones
[WP-C-N11]
Bantam LL
W (3-2)
4:30 PM
vs. West Grey Warriors 1
[LPB-MN20]
Midget REP
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Midget LL
6:00 PM-7:30 PM
Game Time
10111213141516
Novice LL
8:00 AM-9:00 AM
Practice
PUBLIC SKATING
12:00 PM-1:00 PM
.
IP #1 & IP #2
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
Tyke #1 Black
2:00 PM
vs. Tyke #2 Yellow
[Approval #115577/647]
Novice REP
W (5-4)
3:00 PM
vs. South Bruce Blades
[NR-W-30]
Bantam LL
T (1-1)
4:00 PM
vs. Walkerton Capitals
[LPB-MN19]
Atom REP
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Peewee LL #1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee REP
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam REP
W (3-2)
7:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[O-BDD-Q2-1]
Midget REP
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice REP
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom REP
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam LL
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam REP
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget REP
9:00 PM-10:30 PM
Game Time
Atom LL #1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee LL #2
L (3-4)
7:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm 2
[LPP-SN20]
Midget REP
W (2-1)
8:30 PM
vs. TCDMHA Rebels
[O-MDD-Q2-1]
IP #1 & IP #2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Tyke #1 Black
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Novice LL
10:00 AM-11:00 AM
Game Time
Peewee LL #1
L (3-6)
11:00 AM
vs. Kincardine Kinucks 1 Leader
[LPP-MN25]
Peewee LL #2
L (3-7)
12:30 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack Gold
[LPP-SN19]
Atom LL #2
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Peewee REP
W (3-2)
3:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[O-PDD-Q2-1]
Atom REP
4:30 PM-6:00 PM
Practice
Midget LL
W (2-1)
6:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm 2
[LPM-MN08]
17181920212223
PUBLIC SKATING
12:00 PM-1:00 PM
.
IP #1
T (1-1)
1:00 PM
vs. Arran Elderslie IP #3
[Approval #114526]
IP #2
T (1-1)
1:00 PM
vs. Arran Elderslie IP #4
[Approval #114527]
Tyke #1 Black & Tyke #2 Yellow
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Novice REP
3:00 PM-4:00 PM
Game Time
Bantam LL
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Atom LL #1
5:00 PM
vs. Atom LL #2
[LNA-CHRR09]
Atom LL #2
5:00 PM
@ Shallow Lake LL #1
Novice LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PUBLIC SKATING
1:00 PM-2:30 PM
Sponsored By Vinny's Masonry
Peewee REP
L (1-2)
5:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[O-PDD-Q2-2]
Bantam REP
L (1-3)
6:30 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[O-BDD-Q2-3]
Midget REP
W (1-0)
8:00 PM
vs. TCDMHA Rebels
[O-MDD-Q2-3]
Novice REP
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom REP
6:00 PM
vs. AEMHA Ice Dogs
[WA-L-A6]
Atom LL #1
7:00 PM
vs. AEMHA Ice Dogs 1
[LNA-CHRR07]
Midget REP
9:00 PM-10:30 PM
Game Time
Atom LL #1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee LL #1
6:00 PM
vs. Bruce Peninsula Northstars Black
[LPP-MN24]
Peewee LL #2
7:30 PM
vs. Hanover Falcons
[LPP-SN18]
IP #1 & IP #2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Tyke #1 Black
9:00 AM
vs. TCDMHA
[Approval 112522]
Novice LL
10:00 AM
vs. Saugeen Shores Storm 1
[LNN-PRR16]
Novice LL
10:00 AM-11:00 AM
Linked Game Deleted
Peewee LL #1
11:00 AM
vs. South Bruce Blades
[LPP-MN21]
Bantam REP
12:30 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[O-BDD-Q2-5]
Atom LL #2
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Peewee REP
3:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[O-PDD-Q2-5]
Bantam LL
4:30 PM
vs. Saugeen Shores Storm 1
[LPB-MN18]
Atom REP
6:00 PM
vs. West Grey Warriors
[WA-L-A5]
2425262728Mar 01Mar 02
PUBLIC SKATING
12:00 PM-1:00 PM
.
IP #1
1:00 PM
vs. Bruce Peninsula
[Approval #116131]
Tyke #1 Black & Tyke #2 Yellow
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Novice REP
3:00 PM
vs. AEMHA Ice Dogs
[WNH-PRR12]
Atom REP
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Atom LL #1
5:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm 4
[LNA-CHRR08]
Atom LL #2
6:00 PM-7:00 PM
Game Time
Peewee LL #1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee REP
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam REP
7:00 PM-8:00 PM
Game Time
Midget REP
8:00 PM
vs. TCDMHA Rebels
[O-MDD-Q2-5]
Novice REP
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom REP
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL #1
7:00 PM
@ Shallow Lake LL #2
Atom LL #2
7:00 PM
vs. Atom LL #1
[LNA-CHRR12]
Bantam REP
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget REP
9:00 PM-10:30 PM
Game Time
Midget LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee LL #2
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee LL #1
11:00 AM
vs. Kincardine Kinucks 2
[LPP-MN22]
Peewee LL #2
12:30 PM
vs. AEMHA Ice Dogs
[LPP-SN17]
Atom LL #2
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Peewee REP
3:00 PM-4:30 PM
Game Time
Bantam LL
4:30 PM
vs. Kincardine Kinucks 1 Bruce T
[LPB-MN16]
Midget LL
6:00 PM
vs. TCDMHA Rebels
[LPM-MN09]
Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09
PUBLIC SKATING
12:00 PM-1:00 PM
.
IP #1 & IP #2
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
Tyke #1 Black & Tyke #2 Yellow
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Novice REP
3:00 PM
vs. Wingham Ironmen
[WNH-PRR09]
Atom REP
4:00 PM
vs. AEMHA Ice Dogs
[WA-L-A4]
Bantam LL
5:00 PM
vs. Kincardine Kinucks 2 Presto
[LPB-MN17]
Novice LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee LL #1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee REP
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam REP
7:00 PM-8:30 PM
Game Time
Midget REP
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice REP
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom REP
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam REP
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget REP
9:00 PM-10:30 PM
Game Time
Atom LL #1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice REP
7:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
[WNH-PRR11]
Tyke #1 Black & Tyke #2 Yellow
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Novice LL
10:00 AM-11:00 AM
Game Time
Peewee LL #1
11:00 AM
vs. Bruce Peninsula Northstars Red
[LPP-MN23]
Peewee LL #2
12:30 PM-2:00 PM
Game Time
Atom LL #2
2:00 PM
vs. Arran Elderslie LL #1
Peewee REP
3:00 PM-4:30 PM
Game Time
Bantam LL
4:30 PM-6:00 PM
Game Time
Midget LL
6:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
[LPM-MN07]
View AllOur Sponsors
Vandervorm Farms
Social Networking
Follow Us On
Follow Shallow Lake Minor Hockey on Twitter
- and -
Visit Shallow Lake Minor Hockey on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Shallow Lake Arena
, Shallow Lake,   
  • Current Season

    88 - 48 - 18
  • All-Time

    772 - 595 - 151
Printed from lakershockey.ca on Tuesday, February 19, 2019 at 10:32 AM